Servis ve Onarım Süreçlerimiz

1. Cihaz kabul ve servis kayıt: Arızalı cihazınızın kabulü ve servis kayıt işlemleri, hafta içi ve Cumartesi günleri 09:00 – 19:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Cihazın servis kaydı yapılmadan önce standart onarım bedeli müşterimize belirtilir ve standart onarım bedeli hakkında onay alındıktan sonra cihaz için servis formu düzenlenir. Servis formuna; cihazın seri numarası, türü, markası, modeli ve cihaz sahibinin arızayla ilgili talepleri kaydedilir. Cihazın görsel kontrolleri sonrası müşterinin talep etmediği/belirtilmediği, gözle görünen/belirgin arıza, hasar ve deformasyonlar servis formuna eklenir. Cihazla birlikte gelen aksesuar (çanta, adaptör vs.) yine kayıt altına alınır.

Dışarıdan görünmeyen, özelikle var olup olmadıklarını anlamak için cihazın sökülmesi gerektiren parçalar ile ilgili kayıt tutulmaz. Bu parçalarla ilgili kayıt tutulması isteniyorsa önceden bilgi verilmeli ve gerekli tespit yaptırılmalıdır. Aksi durumda parçaların eksik çıkması, gereken özelliklerden farkı çıkması durumunda sorumluluk kabul edilmez.

2. Arıza tespit: Arıza tespit işlem süremiz 1 iş günüdür.

Bilgisayarınızın arıza tespiti, teknik ekibimizin cihazı gözlemlemesi, anakart ve diğer parçaları ve çalışma prensiplerini kontrol etmesi, testler yapması; RAM bellek, LCD ekran, harddisk (HDD)’in sağlamlık/sağlık durumunu kontrol etmesiyle gerçekleştirilir. Bu işlemler sırasında cihaz “sıvı temasına maruz kalmış mı, darbe almış mı, daha önce onarım veya müdahale görmüş mü” diye görsel kontroller yapılır.

Bazı spesifik arıza durumları, arıza tespit süremizin uzamasına sebebiyet verebilir.

3. Fiyat teklifi ve onay: Arıza tespit işleminin bitmesinin ardından, arızalı cihazın; arıza durumu, test ve görsel kontroller sonucu bulgular müşterimiz ile paylaşılır. Cihazın stabil çalışması için gereken tamirat ve diğer opsiyonlu tamirat işlemleri ayrı ayrı fiyatlandırılır. Fiyat teklifinde parça temin süresi ve servis sonlanma süreleri belirtilir. Teklifin kabulü sonrası onarım işlemine başlanır. Onay görmeyen hiçbir servis işleminde arıza tespit bedeli alınmaz.

Standart onarım bedeli içerisinde çözülen arızalar ile ilgili bir fiyat teklifi hazırlanmaz, onay alınmaz.

4. Onarım ve test: Onarım onayı alınan cihazlarınızın belirtilen servis süresi içerisinde onarımına başlanır. Onarım sırasında karşılaşılan başka bir arıza durumu var ise, onarım maliyetlerimizin içerisinde karşılanır. Parçanın maliyetlerimizi aşması durumunda ikinci onarım onayı alınmaktadır. Onarım sonrası ısı ve donanım testleri, sistem testleri yapılır.

  • Isı testleriyle cihazın genel sıcaklığı, işlemci (CPU), ekran kartı (GPU), sabit disk sıcaklıklarına bakılır.
  • Donanım testleriyle voltaj akımları, fan durumu, anakart sıcaklığı, işlemciye ve donanım birimlerine binen yük miktarı test edilir.
  • Sistem testleriyle cihazın açılış-kapanış sürelerine, çalışma ve hız performanslarına bakılır.

Cihaz stabil bir şekilde çalışır durumdayken herhangi bir sorun olmadığına emin olunduğunda teslimat için müşteriye haber verilir.

5. Onarım garantisi: Teslimatı yapılan bilgisayarlarınızın, teslimat tarihi itibariyle işçilik garantimiz 6 ay; parça garantimiz 1 ila 2 yıl olarak belirlenmiştir. Bu süre içerisinde herhangi bir sorun yaşadığınızda teknik ekibimize başvurarak sorunun ücretsiz olarak çözülmesi konusunda destek ve hizmet alabilirsiniz.

Başa dön tuşu